Dieta 1000 kalorii.

1000 kalorii

Wszystko o diecie 1000 kalorii

Wskazania i ograniczenia

Ograniczając spożycie tłuszczy, spowodujemy, że organizm zajmie się spalaniem węglowodanów i nie będzie robił zapasów, które to są przyczyną krągłości. Ograniczamy wszelkie produkty pełnotłuste, sięgamy po odchudzone mleko i jego przetwory, drób bez skóry, chude wędliny, dużo warzyw i nieco mniej owoców (zawierają dużo cukru), pijemy wodę mineralną z cytryną lub pietruszką (zawiera dużo witaminy C), jemy produkty zbożowe - pełnoziarniste chleby, płatki kukurydziane i kasze.

Ograniczamy natomiast spożycie czerwonego mięsa, żółtego sera i słodzonych napojów, także alkoholowych,ryb, słodyczy w każdej postaci, tłuszcze zwierzęce w postaci masła i smalcu, sól i ostre przyprawy. Jeżeli sięgamy po ser żółty, to chudy, podobnie z rybami. Ograniczamy się do pieczenia w folii, gotowania, najlepiej na parze i grillowania na ruszcie.

Przeciwwskazania
Praktycznie przy stosowaniu diety 1000 kalorii nie ma żadnych przeciwwskazań, ponieważ dostarczamy organizmowi wszelkie niezbędne pierwiastki. Ograniczenia leżą w naszym trybie życia - prowadząc siedzący tryb, możemy ograniczyć się do 1000 kalorii dziennie, gdy jednak pracujemy fizycznie, dzienne zapotrzebowanie musi wynosić minimum 1500 kalorii. W takim wypadku najlepiej od razu skonsultować się z lekarzem i nie eksperymentować, bo może to prowadzić do poważnego osłabienia organizmu.