Dieta 1000 kalorii.

1000 kalorii

Wszystko o diecie 1000 kalorii

Dieta 1000 kalorii a psychoterapia

Psych

Osoby, dla których ich waga i związany z tym wygląd fizyczny stanowi problem i które chcą zrzucić nieco kilogramów, dostępnych jest mnóstwo diet i sposobów na odchudzanie. Dieta 1000 kalorii, kopenhaska, south beach, owocowa, ryżowa, Atkinsa, ziemniaczana, Cambridge, Kwaśniewskiego - to tylko kilka z dziesiątek diet, których przepisy dostępne są w Internecie i prasie kolorowej.

Każda dieta powinna jednak rozpocząć się od konsultacji z dietetykiem, a niekiedy również z psychologiem. Bywa że potrzeba zastosowania diety nie wynika z rzeczywistej potrzeby wynikającej z nadwagi, ale z błędnego, zachwianego obrazu samego siebie, mającego głębokie podłoże psychologiczne, w którego naprawie może pomóc jedynie psychoterapia.

Jeśli potrzeba zastosowania diety nie wynika z rzeczywistej, racjonalnej potrzeby zrzucenia kilku kilogramów, ale ma być sposobem na zachowanie kontroli nad sobą (z tego powodu często wybierana jest dieta 1000 kalorii bądź kopenhaska) lub jest powodowana zaburzeniem postrzegania własnego ciała (dysmorfofobia) to bez odpowiedniej, właściwej pomocy jaką jest psychoterapia, niezmiernie trudno będzie móc efektywnie i szczęśliwie funkcjonować. Kompulsywne koncentrowanie się na jedzeniu bądź jego unikaniu, liczenie kalorii, wybieranie jedynie konkretnych produktów ze względu na ich wartość odżywczą, a nawet codzienne ważenie się to objawy problemów o głębszym podłożu niż jedynie nadwaga.

Jeśli więc wokół ciebie jest ktoś kto stale się odchudza i trudno mu skoncentrować się na innych tematach niż odżywanie, spróbuj namówić go na wizytę u specjalisty.