Dieta 1000 kalorii.

1000 kalorii

Wszystko o diecie 1000 kalorii

Czy dieta 1000 kcal jest dla Ciebie?

sałatka

Chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? W takim razie jednym z możliwych rozwiązań jest dieta 1000 kcal. Sprawdź, czy jest dla Ciebie, jakie są jej zasady oraz zalety i wady!

Dieta 1000 kcal – dla kogo?

Dietę 1000 kcal powinny stosować wyłącznie kobiety, bo w porównaniu do mężczyzn ich dzienne zapotrzebowanie kaloryczne jest niższe. Menu jest dedykowane wyłącznie paniom zdrowym, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Tak mocne obniżenie wartości energetycznej posiłków jest jednak zabronione u kobiet w ciąży, nastolatek i osób starszych.

Zasady diety 1000 kcal

Zasady diety 1000 kcal są dość proste – łączna kaloryczność wszystkich posiłków spożywanych w ciągu dnia nie może przekraczać tej wartości. Brzmi dość rygorystycznie, prawda? Właśnie dlatego taki plan żywieniowy może być stosowany wyłącznie przez krótki czas. W przeciwnym razie możesz narazić się na problemy ze zdrowiem. W trakcie komponowania posiłków należy zadbać nie tylko o kaloryczność, ale także odpowiednie zbilansowanie i zróżnicowanie każdego z nich.

Zalety i wady diety 1000 kcal

Dieta 1000 kcal to bez wątpienia bardzo rygorystyczne menu. Oczywiście, może mieć swoje zalety, na przykład możliwość szybkiej utraty niechcianych kilogramów. Pamiętaj jednak, że zbyt gwałtowny spadek poziomu tkanki tłuszczowej może zwiększać ryzyko wystąpienia efektu jo-jo. To właśnie wada diety 1000 kcal, która może także powodować obniżenie energii, zmęczenie i, o ile jest stosowana za długo lub niewłaściwie, prowadzić do problemów ze zdrowiem.

A może pudełkowa dieta 1000 kcal? Odkryj smaczne możliwości!

Co powiesz na dietę 1000 kcal dostarczaną prosto do Twojego domu? Wygodny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i urozmaicenie codziennego menu oferuje catering dietetyczny, który może przygotować pudełka na wiele sposobów. To, który wariant wybierzesz, zależy tylko od Twoich potrzeb i preferencji. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę naszych faworytów!

Dieta klasyczna 1000 kcal – plan żywieniowy przeznaczony dla osób, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy. Odpowiednio zbilansowane posiłki na bazie chudego mięsa, produktów zbożowych oraz warzyw i owoców pomogą Ci w osiągnięciu wyznaczonego celu.

Dieta bezglutenowa 1000 kcal – doskonały pomysł na wzbogacenie jadłospisu o dania bez produktów będących źródłem glutenu, czyli pszenicy, żyta czy jęczmienia.
Dieta wegańska 1000 kcal – bezmięsne menu, w którym nie znajdziesz też innych produktów odzwierzęcych. Dzięki niemu przekonasz się, że roślinne odżywianie może być smaczne i pożywne.
Do wyboru masz również dietę wegetariańską, bezlaktozową, bez glutenu i nabiału, bez ryb, o niskim indeksie glikemicznym czy dla diabetyka.