Dieta 1000 kalorii.

1000 kalorii

Wszystko o diecie 1000 kalorii

Detoks w kilku zwyczajnych produktach

W ostatniej dekadzie coraz więcej słyszymy o tym, jak istotne jest oczyszczanie organizmu. Internet pełen jest informacji na temat diet, które gwarantują pełen detox. Jednak przy ich doborze powinniśmy uważać, by nie zniszczyć swojego zdrowia. Dlatego dobrze jest dodać do swojej stałej diety kilka produktów oczyszczających, zamiast drastycznie ją zmieniać na tygodniowe głodówki czy detoksy.

uśmiech :)

Prawidłowa dieta zdrowego człowieka składa się w 12-15% z białka, 25-30% z tłuszczów oraz w 50-60% z węglowodanów. Żadne diety, które zaburzają te stosunki nie są zdrowe, mimo, że początkowo mogą objawiać się znacznym obniżeniem wagi. Gdy chcemy schudnąć, warto przyjrzeć się temu, co jemy i określić, czy proporcje składników spożywanych produktów są właściwe. Jeśli mimo tego wskazówka naszej wagi ani drgnie, należy zmniejszać ilość kalorii. Nie powinniśmy ich zmniejszyć gwałtownie, gdyż sprawi to że będziemy potwornie głodni i zjemy jakąś niezdrową i kaloryczną przekąskę.

Praca nad swoim zdrowiem nigdy nie jest łatwa i nie przebiega okresowo. Aby cieszyć się dobrym samopoczuciem i zmniejszać ryzyko chorób trzeba na stałe utrzymywać prawidłową dietę. Należy w niej uwzględnić produkty wspomagające oczyszczanie organizmu, co poprawi nasze samopoczucie, sprawność fizyczną, wygląd skóry i włosów, czy zmniejszy ryzyko zachorowania na nowotwór. Są nimi głównie warzywa i owoce oraz inne produkty zawierające dużo przeciwutleniaczy i błonnika. Przykładem mogą być winogrona, buraki, czerwona kapusta, czy inne jadane części roślin o kolorystyce fioletowej lub czerwonej. Dużą porcję antyoksydantów zawierają również cytrusy, których dodatkową zaletą jest usprawnianie trawienia, co wspomaga ostateczne wydalanie toksyn przez układ pokarmowy. Oprócz warzyw i owoców warto zamienić herbatę czarną na zieloną lub na yerbę mate. Błonnik zawarty jest w dużych ilościach w produktach pełnoziarnistych lub w samych ziarnach, na przykład w płatkach owsianych. Dzięki niemu nasze jelita są oczyszczane z zalegających w nich nie strawionych resztek jedzenia.

Należy zawsze pamiętać, że kluczem do zdrowia jest zróżnicowana dieta. Ale warto pomyśleć o wspomaganiu jej suplementacją dostępną w aptekach. Przykładem może być Detox + Cholester, którego funkcją jest detoksykacja oraz obniżanie poziomu cholesterolu . Zawarta w nim cholerella jest szczególnie korzystna dla osób chcących oczyścić swój organizm, gdyż jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. Jego drugi składnik, pokrzywa zwyczajna, wspomaga pracę nerek, dzięki czemu toksyny wydalane są przez układ moczowy.

Nasz organizm nie lubi gwałtownych zmian, dlatego aby był oczyszczony z toksyn należy na stałe wprowadzić do diety kilka produktów, które na odpowiednim poziomie zapewnią detoksykację, a tym samym zdrowsze życie.