Dieta 1000 kalorii.

1000 kalorii

Wszystko o diecie 1000 kalorii

O jagodach acai słów kilka

acai Od kilku lat obserwujemy trend, związany ze zwrotem ku naturalnym, ekologicznym środkom, dzięki czemu odkrywane są coraz to nowe, pozbawione konserwantów i nieingerujące w nasz organizm, zdrowe składniki, pomagające nam uporać się z naszymi bolączkami. Jedną z największych chorób XXI w. jest otyłość, a marzeniem większości ludzi, w tym kobiet, jest zrzucenie nadprogramowych kilogramów i osiągnięcie szczupłej sylwetki. Nie dziwi więc coraz większy rynek suplementów diety i środków odchudzających, opartych coraz częściej na naturalnych składnikach odchudzających. Wśród nich znajdują się preparaty bazujące na wyciągu z jagód acai.

Jagody acai to owoce jednego z południowoamerykańskich drzew. Są one wielkości i barwy ciemnego winogrona, ale ich miąższ jest twardszy, a w środku owocu znajduje się jedna, nieduża pestka. Na rynku polskim jagody acai są trudno dostępne w formie nieprzetworzonej. Zazwyczaj spotyka się je pod postacią:

  • mrożonek, z których można przyrządzić smaczne desery;
  • proszku, którym posypuje się bądź dodaje go do przeróżnych potraw, np. deserów czy jogurtu;
  • soków;
  • tabletek i kapsułek, zazwyczaj oznaczonych jako suplementy diety dziennej i odchudzającej.

Niezależnie od tego, w jakiej formie spożywamy jagody acai, w większości przypadków zachowują one swoje składniki odżywcze. Owoce te składają się głównie z błonnika, białka i tłuszczów nienasyconych. Są one prawdziwym bogactwem witamin i minerałów, nic więc dziwnego, że czasami nazywa się je „brazylijską żyłą złota” i traktuje je jako panaceum na wszelkie choroby.

Jeśli chodzi o odchudzanie, to jagody acai mogą znacząco wspomóc i przyspieszyć ów proces. Przede wszystkim, dzięki dużej ilości błonnika, preparaty zawierające wyciąg z owoców acai mają działanie oczyszczające organizm i przyspieszającym metabolizm oraz spalanie tłuszczu. Ponadto, jagody acai zmniejszają łaknienie przez regulowanie poziomu cukru we krwi i zapobieganiu jego wahaniom. Zawarte w owocach fitosterole ograniczają wchłanianie cholesterolu, a one same wydatnie przyczyniają się do podniesienia wytrzymałości organizmu oraz odgrywają znacząca rolę w procesie budowy tkanki mięśniowej.

Podczas stosowania diety odchudzającej często zdarza się, że brakuje nam składników mineralnych i witamin, przez co czujemy się osłabieni i pozbawieni sił. Zażywając preparaty z jagodami acai nikomu to nie grozi, bowiem dostarczają one organizmowi wszelkie mikroelementy, potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto, acai mają działanie energetyzujące, przywracające siły witalne i fizyczne. Wszystko dzięki zawartym w owocach przeciwutleniaczom, które uodparniają organizm na działanie toksyn i wolnych rodników, przez co czujemy się zdrowsi i młodsi. Nie jest to tylko subiektywne odczucie, bowiem udowodniono naukowo, że zażywanie preparatów z jagód acai poprawia wygląd skóry i opóźnia procesy starzenia.